Otroci in vzgojiteljici iz skupine Veverice smo dlje časa opazovali smeti, ki so pričele ostajati na parkirišču pred našim vrtcem. Ker tukaj parkiramo tako zaposleni kot starši, ne moremo ugotavljati, po čigavi krivdi so se smeti nakopičile okrog žive meje na parkirišču, sva pa zato vzgojiteljici sklenili, da bi bilo dobro, da otrokom pokaževa dobro voljo in skupaj z njimi počistiva okolico našega vrtca. Sicer ni prav, da otroci pobirajo za drugimi, čistilne akcije ne bi smele biti delo »ekološko ozaveščenih posameznikov«, ampak bi morali vsi postati odgovorni posamezniki, ki smeti, če nam že padejo iz avta, žepa, vrečke… poberemo za sabo in tako ne bi bilo nikomur treba organizirati čiščenja. Postanimo odgovorni in se potrudimo s  skupnimi močmi ohraniti okolico našega vrtca čisto in lepo urejeno.

Petra Treven