Vsak tretji petek v novembru že več let zaporedoma v našem vrtcu obeležujemo tradicionalni slovenski zajtrk, ki je sestavljen iz kruha, masla, medu, mleka in jabolk. Vse potrebne sestavine so čim bolj lokalnega izvora, da se zmanjša tudi ekološka obremenitev pri dobavi hrane. Letos smo si pri Vevericah svoj kruh spekli kar sami v naši pečici. Otroci so bili navdušeni nad vonjem sveže pečenega kruha, prav tako so uživali ob jedi. Po končanem zajtrku smo se odpravili še do čebelnjaka gospoda Andreja na Kalcah, ki nam je predstavil, kako delujejo čebele, otroke oblekel v čisto prava zaščitna čebelarska oblačila in na koncu še vsakemu izmed nas ponudil med za okušanje. Sladkih ust smo se mu zahvalili in se nato odpravili nazaj proti vrtcu.

Petra Treven