V vrtcu že vrsto let ne praznujemo rojstnih dni s sladkarijami. Vseeno želimo, da bi bil ta dan za otroka nekaj posebnega. V naši skupini smo skupaj s starši sklenili, da ga praznujemo na zdrav način. Za vsakega otroka pripraviva vadbeno uro po njegovih željah in sposobnostih. Premagujemo različne poligone s polivalentnimi blazinami, toboganom, trampolinom, žogami ter vključujemo različne čutne pripomočke, gibalne igre in ples. Ob lepem vremenu izvedemo dejavnosti na prostem,  v nasprotnem primeru pa v improvizirani telovadnici. Sledi praznovanje s torto, ki jo pripravimo iz različnih vrst sadja in zelenjave. Skulpture, ki nastanejo, so velika motivacija posebno tistim otrokom, ki neradi posegajo po sadju in zelenjavi.

Zapis in fotografije: Lara in Katarina