Letošnjo Kurirčkovo olimpijado smo organizirali skupaj s Športno zvezo Logatec in Osnovno šolo Tabor. Pred enoto Tabor se je v četrtek, 28. 9. 2023, dopoldne zbralo 11 najstarejših skupin Vrtca Kurirček Logatec. Olimpijado smo začeli s petjem Kurirčkove himne ob spremljavi kitare in prižigom olimpijskega ognja. Na prireditvi nas je nagovoril in z nami telovadil aktualni športnik Logatca Patrik Divkovič.

V sodelovanju z logaškimi športnimi društvi in Zdravstvenim domom Logatec so otrokom pripravili različne športno gibalne aktivnosti. Otroci so tako spoznavali različne športe in se preizkusili v gibalnih izzivih: triatlonu, plesu, smučanju, teku, smučarskih skokih, telovadbi, twirlingu, smučarskih tekih, rokometu, karateju.

Otroke je ob gibanju spodbujala maskota Foksi.

Za aktivno sodelovanje na olimpijadi smo bili nagrajeni s Kurirčkovimi medaljami, mini športnimi brisačami in seveda malico.

Hvala vsem za sodelovanje in pomoč pri organizaciji in koordinaciji Kurirčkove cici olimpijade.

Vzgojiteljice enote Tabor