V vrtcu nas je obiskal gospod s črnim klobukom in belimi brki – amaterski slikar Janez Ovsec. S seboj je prinesel veliko črno mapo, dve slikarski stojali, polno torbo čopičev, barv in ostalih slikarskih pripomočkov, ki jih je razstavil po mizi. Na prav poseben bombažni papir je s svinčnikom narisal horizont. Papir je premazal z vodo in začel nanašati barve. Slika, ki je nastajala pred našimi očmi, se je ves čas spreminjala in čarala nove in nove podobe. Slikar je dodajal in odvzemal barve, vse dokler ni bil zadovoljen s svoji delom – akvarelom Cerkniškega jezera. Sliko je gospod Ovsec podaril vrtcu Kurirček Logatec, enoti Tabor. V slikanju so se preizkusili tudi otroci skupine Sovice. Ustvarjali so pomladne cvetlice, ki jih je slikar skiciral in ugotovili, da je ustvarjanje s slikarjem zelo zanimivo, čisto preproste rožice pa le z malo čarovnije zacvetijo kot na pomladnem travniku. Večina otrok se je s slikarstvom srečala prvič. Bogata izkušnja nam bo še dolgo slikala lepe spomine.

Vzgojiteljici skupine Sovice, Ana Trček in Katarina Urbas